PL EN SK

ZASTOSOWANIE

Co to jest i jak działa kompozyt Panther?

Jest to objęty ochroną patentową stabilizowany koloid molekuł metali i minerałów, który po wprowadzeniu do dowolnego środka smarnego lub paliwa płynnego, pod wpływem sił tarcia występujących w pracującym mechanizmie nabiera własności "magnetycznych" i uruchamia związane z tym procesy:

1. Selektywnego przenoszenia materii. W praktyce jest to proces ciągłego samo odtwarzania pierwotnej geometrii oraz poprawy parametrów użytkowych powierzchni roboczych metalowych par trących, skutkujący "bezzużyciowością" eksploatowanych mechanizmów.

2. Uszlachetnia powierzchnię, poprawia strukturę siatki krystalicznej zewnętrznych warstw powierzchni roboczych "metalowych" par trących co w praktyce oznacza zwiększenie ich twardości z jednoczesnym zmniejszeniem współczynnika tarcia.

3. Spowalnia utlenianie się środków smarnych co w praktyce eksploatacyjnej oznacza zwiększenie przebiegu między wymianami.

4. Katalizujące spalanie paliw płynnych co w praktyce skutkuje zmniejszeniem zużycia paliwa przy równoczesnym zwiększeniu czystości spalin.

W tych procesach środki smarne występują jako nośnik kompozytu Panther oraz "dostawca": ładunków elektrycznych.

Ładunki elektryczne są generowane przez środki smarne, które jako dielektryk wykazują taką właściwość wprowadzone pomiędzy metalowe powierzchnie trące w ruchu. Pod ich wpływem molekuły zawarte wewnątrz kompozytu Panther, tworzą zawiesinę jonów, zdolną do przechwytywania cząstek żelaza i innych metali, wyrywanych w warunkach tarcia granicznego z metalowych powierzchni trących a następnie ich elektrostatycznego przenoszenia w sposób selektywny do miejsc najbardziej zużytych. Tak "samo odtworzona" powierzchnia, o grubości od kilku do kilkuset warstw atomowych posiada najniższy ze znanych współczynnik tarcia.Zużycie współpracujących części zmniejsza się, a nowopowstałe warstewki odbudowują i uszczelniają węzeł tarcia.

Kompozyt Panther posiada jeszcze inną unikalną własność - zdolność blokowania "wodorowego zużycia metalu". Jony wodoru są "blokowane" przez molekuły kompozytu, głównie zawartych w nim minerałów krzemowo-magnezowych. Molekuły te są przyciągane do powierzchni trących i zamiast wodoru wnikają w strukturę metalu. Powierzchnie robocze współpracujących

Co to jest i jak działa kompozyt Panther?
Jakie korzyści zapewnia obsługa auta
w bezinwazyjnej technologii Panther?
Silniki - stosujemy Panther P52
Skrzynie biegów, mosty, reduktory itp.
- stosujemy Panther P52
Układy paliwowe (zasilania)
- stosujemy Panther P2
Bezinwazyjna technologia Panther (P52)
w obsłudze starych, zabytkowych automobili
Przeznaczenie bezinwazyjnej technologii Panther

POMOC PRZY WYBORZE PRODUKTU

Skorzystaj z prostego konfiguratora dzięki któremu
dowiesz się jaki produkt jest najlepszy dla wybranego
zastosowania.

KONFIGURACJA

NAJCZEŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi
pytaniami w celu lepszego zapoznania się z marką Panther Oil
oraz produktami Panther P52.

CZĘSTE PYTANIA

TESTY I REFERENCJE

O najwyższej jakości, a także skuteczności swiadczą
przeprowadzone testy i referencje, które otrzymaliśmy
od renomowanych firm i instytucji.

TESTY
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.